Чи варто користуватись послугами МФО

Зараз дуже багато організацій, які займаються видачею мікропозик на будь-які потреби. Оформити такі позики можна, звернувшись в організацію або ж залишивши заявку на сайті компанії. Гроші можна отримати як на руки, так і на карту, електронні гаманці і так далі.
Статтю написано сумісно з нашими колегами з OdessaRealty

Позитивні моменти звернення до МФО

Якщо людині потрібні гроші, то він змушений кудись звернутися, щоб їх отримати і тут постає перед ним нелегкий вибір, куди ж піти – в банк або МФО? Звичайно, часто вибір падає на МФО, а ось чому:

  1. Гроші можна отримати, маючи при собі мінімальний набір документів. Адже щоб отримати мікропозик, буде досить посвідчення особи або паспорта та стандартної заявки. Гроші нараховуються протягом декількох хвилин, не потрібно чекати довгого схвалення.
  2. Не варто збирати довідки і документи для оформлення. А ось подаючи заяву на кредит в банку, потрібно надати певний пакет документів, але існує ризик, що кредит можуть не схвалити.
  3. Існує можливість залишити заявку на сайті, якщо немає часу кудись ходити, буквально відразу ж передзвонює оператор і буквально через деякий час можете отримати гроші.
  4. Прозорі умови позики. Співробітники розповідають про всі нюанси, коли відбувається процедура оформлення. При оформленні заявки обов’язково вказується сума, яку позичальникові доведеться повернути. Але на неї не впливають курс валюти або інші якісь фактори. Внески можна здійснювати рівномірно.
  5. Отримати гроші може будь-яка людина, хто забажає. МФО видає гроші всім, хто пред’явить паспорт, тому часто гроші беруть в борг навіть ті, хто не має постійної роботи.

Але звичайно, крім плюсів ще є і мінуси, які також необхідно враховувати при зверненні в такі організації:

  • Найважливішим мінусом звернення в такі організації є високі відсотки. Як правило, ставка може досягати 100% річних, звичайно, це дуже багато. Але якщо врахувати термін позики, а він видається буквально на 2-3 місяці, то сума переплат пенсійних внесків не буде дуже великий навіть при таких високих відсотках.
  • Мінімальна сума позики за законом повинна бути не менше 100 000 рублів, але в реальності вони набагато менше і часто складають близько 60 000 рублів.
  • Термін кредитування дуже короткий, відповідно і гроші потрібно повернути у встановлений договором термін. Зазвичай мінімальний термін кредитування становить 2 тижні, а от максимальний 2 місяці.

Звичайно якщо порівнювати мінуси і плюси МФО, то позитивні моменти переважують, можливо тому послуги цих компаній так затребувані в наш час. Але не залежно від терміну кредитування, процентної ставки та інших моментів пов’язаних з позикою, потрібно дуже усвідомлено підходити до прийняття таких рішень, адже гроші в будь-якому випадку доведеться віддавати. А якщо немає роботи, то і віддавати буде ні з чого.

Напишіть відгук