Курс долара на чорному ринку в Україні

Курс долара на чорному ринку в УкраїніЧому курс долара на чорному ринку в Україні вище ніж в банку?

Згідно реальному стану справ, курс долара на чорному ринку в Україні значно вище ніж в великих системних банках. Різниця в курсі становить 3%, а іноді і всі 5%. Багато експертів сходяться на думці що різниця між банківським курсом долара і ринковим, є наслідком великого попиту на валюту в умовах досить хиткою економіки, відсутності стратегії розвитку і непродуманих заходів національного банку України щодо обмеження валютно-касових операцій.

Насправді, з думкою експертів досить важко не погодитися, тому що попит на іноземну валюту спровокований падінням курсу гривні відразу породив пропозицію. Завдяки чому, кількість громадян, які стали заробляти на цьому збільшується з кожним днем в геометричній прогресії. Цей вид діяльності в Україні сьогодні став народним промислом, де найчастіше банки витісняються з ринку обміну валют дрібними приватними підприємцями.

Чому курс долара на чорному ринку сьогодні вище ніж вчора?

Для того щоб дати відповіді на питання чому курс долара на чорному ринку сьогодні вище ніж вчора потрібно уважніше придивитися до політики, що проводиться національним банком України. Після, м’яко кажучи невдалої спроби, зрівняти курси чорного ринку і українських фінансових установ, через відправлення гривні у вільне плавання, курс долара по відношенню до гривні зростає, і зростає на жаль щоденно. Але росте він не тільки в обмінних пунктах фінансових установ, а й на чорному ринку. Складно сказати, хто кого намагається наздогнати, банк чорний ринок або чорний ринок банк, але той факт, що ці гонки тільки знецінюють гривню, роблячи імпортні товари значно дорожче, схоже вже давно ні в кого не викликає ніяких сумнівів.

Причому цей динамічний процес тільки ще набирає обертів. Тому як Нац. Банк України не використовує інструменти, які контролюють курси валют. По суті він сам сьогодні рівняється на чорний ринок, коригуючи під його тенденції свої котирування.

Чи можлива стабілізація курсу долара на чорному ринку в Україні вже сьогодні?

Чорний валютний ринок України сьогодні складається з безлічі дрібних учасників. Як правило, вони дуже імпульсивно реагують на всі події економічного характеру в Україні. Що відразу ж знаходить відображення на курсі долара до гривні.

Якщо ж розглядати весь ринок валюто-обмінних операцій, то звичайно у Нац. Банку в теорії є інструменти стабілізації ринку. Це може бути комплексний підхід. При якому, для підприємців, які формують сьогодні чорний ринок, були б створені такі умови, коли їм простіше і дешевше платити податки і виконувати правила задаються національним банком України, ніж працювати по чорній або сірої схемою.

Напишіть відгук