Прогноз курса евро на 2016р.

evroСкладаючи прогноз курсу євро на 2016 в Україні, варто зазначити, що європейська валюта все ж «вторинна» серед переваг українців, оскільки більшість громадян країни вважають за краще зберігати свої заощадження в американській валюті. Урядові прогнози щодо курсу гривні також будуються, спираючись на курс щодо долара. Але ми все ж спробували зібрати думки експертів, аналітиків та фінансистів щодо прогнозного курсу євро в Україні на 2016 рік.

Спочатку варто відзначити, що на курс євро вплине політика Європейського центрального банку, голова якого Маріо Драгі заявив, що буде переглянута монетарна політика банку. У зв’язку з цим можна очікувати подальше падіння європейської валюти.

Щодо політики Європейського центрального банку і економіки Європейського союзу висловився член виконавчого комітету Українського товариства фінансових аналітиків Віталій Шапран. Аналітик відзначив, що:

«Світова економіка входить в еру дешевої сировини швидше, ніж цього очікували в Європейському центральному банку. Після падіння цін на енергоносії Європейський союз стоїть перед загрозою нульова інфляція або навіть дефляції, що для європейської економіки не дуже добре ».

Свою думку з цього приводу висловив начальник відділу по роботі з борговими інструментами компанії Concorde Capital, Юрій Товстенко. Експерт упевнений, що крім проблем всередині України на гривню буде тиснути загальносвітова тенденція падіння цін на сировину. Змінити цю ситуацію держава зможе, тільки за умови відмови від продажу сировини, почавши робити з цієї сировини товари і виставляти на світові ринки готову продукцію, яка, в свою чергу, принесе країні набагато більше коштів.

Свою думку щодо майбутнього європейської валюти оголосили також американські економісти. Так за даними німецької газети Die Welt, в Америці не вірять у закінчення кризи в Греції, який наближатиме захід зони євро.

Також невтішні прогнози щодо євро дає професор Гарварда Мартін Фельдштейн. Він вважає євро досить невдалим експериментом, оскільки в Європейському союзі не передбачені правила для виходу з валютного союзу, про це професор писав у своїх роботах.

Якщо говорити про прогноз в цифрах, то незалежні фінансисти прогнозують коридор коливання курсу євро до гривні в 2016 році в проміжку 25-28 гривень за європейську валюту.

Нижче буде представлений більш детальний прогноз на весну, літо, осінь і кінець 2016 року.

Прогноз курсу євро на весну 2016 року

У першому кварталі 2016 року, а також навесні, курс євро буде визначатися наявністю фінансових вливань в економіку України з боку Міжнародного валютного фонду і, можливо, інших інвесторів.

Думка міжнародних аналітиків

Експерти Forex Club вважають, що долар США, як і раніше, визначатиме курс гривні по відношенню до євро. За їхніми прогнозами, європейська валюта подолає межу 27 гривень за євро вже до початку 2016 року. Стабілізація падіння гривні можлива тільки після отримання країною в першому кварталі 2016 року траншей від Міжнародного валютного фонду.

Глава валютного відділу інвестиційного банку Insight Investment Пол Ламберт, вважає, що стимуляція низької інфляції Європейським центральним банком, у свою чергу, посилиться, і це послужить основою для досягнення паритету долара і євро до березня 2016 року.

Зібрала думки експертів німецька Dje Welt вважає, що євро почне здавати власні позиції, починаючи з квітня-травня наступного року.

Аналітики Goldman Sachs, вважають, що курс євро до долара складе 1,07 навесні 2016 року.

Варто відзначити, що прогнози міжнародних аналітиків базуються на один і тих же факторах, хоча сам курс різниться.

Прогнози експертів

Свій прогноз курсу євро на 2016 в Україні дали незалежні експерти.
На думку біржового аналітика і фінансиста Степана Демури, на тлі загальної девальвації гривні, варто приготуватися до зростання курсу євро. Аналітик відзначив, що ціна європейської валюти буде коливатися біля позначки 27 гривень за євро. Також варто відзначити, що падіння вартості євро, яке очікується на міжнародному валютному ринку, не приведе до падіння всередині країни.

Керівник аналітичного відділу компанії Concorde Capital Олександр Паращій упевнений, що Національний банк України зможе стабілізувати гривню за допомогою фінансових вливань зарубіжних донорів.

«Після Нового року все буде з гривнею добре. Ми очікуємо отримати транш від Міжнародного валютного фонду 1,6 мільярда доларів, за ним піде ще більше 2 мільярдів доларів фінансової допомоги від США, ЄС та інших донорів, відповідно, буде приплив валют, і, я думаю, буде стабілізація », – повідомив експерт .

Прогнози експертів можна назвати більш оптимістичними, але варто зазначити, що вони збудуться, тільки при отриманні фінансової допомоги від зовнішніх інвесторів.Думка експертів сайту  Асоціація фінансистів України.

Фінансисти асоціації також вважають, що в першому кварталі 2016 року, а також навесні, курс євро буде прямо залежати від наявності фінансових вливань з боку Міжнародного валютного фонду, Європейського Союзу та інших інвесторів. Також курс буде визначатися політичною ситуацією всередині країни, в тому числі, ситуацією на сході України. Експерти впевнені, що співвідношення євро / долар збережеться.

Прогноз курсу євро на літо 2016 рік

Прогноз курсу європейської валюти на літо 2016 роки дали міжнародні аналітики і незалежні експерти. У прогнозі на літо також відзначається залежність курсу євро від стабільності американської валюти.

Думка міжнародних аналітиків

Як прогнозують аналітики Goldman Sachs Group ФРС, якщо США буде підвищувати облікову ставку і якщо американська економіка продовжить демонструвати стабільну динаміку, валютна пара євро-долар може зрівнятися.

У свою чергу, аналітики Goldman Sachs, вважають, що курс євро до долара складе 1,05 влітку 2016 року.

Свій прогноз щодо майбутнього євро дали аналітики незалежного інвестиційного банку HSBC, вони вважають, що буде досягнуто паритету євро і долара. Це станеться після того, як Федеральний резерв підвищить облікову ставку. Однак, Глава цього банку Дарег Майер не вважає, що євро продовжить своє падіння:

«Європейський центральний банк друкує гроші, а ФРС підвищує процентні ставки. Саме з цієї причини багато хто вважає, що євро і долар зупиняться на одному рівні. Однак ми вважаємо, що ринок в певний момент прийде до усвідомлення цих фактів, і процеси зупиняться. Євро залишиться стабільною валютою »

З прогнозів міжнародних експертів видно, що влітку 2016 року євро трохи втратить свої позиції в порівнянні з весною того ж року.

Прогнози експертів

Юрій Товстенко (компанія Concorde Capital) підтримує прогнози міжнародних аналітиків і вважає, що якщо політика США щодо підвищення облікової ставки буде продовжена і американська економіка буде демонструвати стабільну динаміку, валютна пара євро-долар може зрівнятися.

У свою чергу начальник відділу стратегічного планування UniCredit Bank Єгор Перелигін вважає, що котирування будуть коливатися в межах 1.00-1.04 доларів США за євро.

У прогнозах незалежних експертів також простежується думка про можливе ослаблення позій європейської валюти.
Думка експертів сайту Асоціація фінансистів України.

Експерти асоціації переконані, що політична ситуація в країні продовжить вплив на курс гривні щодо основних валют. Якщо ситуація на сході не буде врегульована і економіка продовжить спад, то гривня буде продовжувати девальвувати.

Прогноз курсу євро на осінь 2016 рік

Прогноз майже на рік вперед беруться робити не багато аналітиків, оскільки в реаліях теперішнього часу існує досить багато ризиків.

Думка міжнародних аналітиків

Аналітики HSBC прогнозують, що склалися макроекономічні умови і очікування інвесторів вказують на мінімальний потенціал падіння євро. Більш того, вони вважають, що до кінця 2016 року 1 євро буде коштувати 1,2 долара.

Аналітики Goldman Sachs, не такі оптимістичні налаштовані і вважають, що курс євро до долара складе 1,0 восени-взимку 2016 року.

Такої ж думки експерти ряду провідних банків США, Великобританії і континентальної Європи, зокрема економісти Citibank прогнозують, що євро буде коштувати 0,99 долара.Думка експертів сайту Асоціація фінансистів України.

Члени Асоціація фінансистів України вважають, що падіння вартості євро, яке прогнозується на міжнародному валютному ринку, не приведе до падіння всередині країни і варто очікувати продовження девальвації гривні.

Із загальних прогнозів завжди варто вибирати усереднений. З цієї причини, можна стверджувати, що зростання долара не стане катастрофічним, а паритет євро і долара навряд чи буде досягнутий, хоч долар і підросте, а євро дещо знизиться.

Джерела:dt.ua/WORLD/paritet-mizh-dolarom-ta-yevro-bude-dosyagnuto-do-2016-roku-eksperti-160333_.html, afu.org.ua/