Прогноз курса золота на 2016 р

Так prognoz-tsen-zoloto-2016склалося, що найцінніший і затребуваний метал на ринку – це золото. Золото можна купити практично в будь-якому банку і відкрити рахунок, можна вкладати кошти в золоті ювелірні прикраси, а також в лом золотого металу. Золото є еквівалентом грошової одиниці в будь-якій країні, за кількістю запасів золота визначається оцінка держави в грошах. Тому багатьох цікавить перспектива курсу золота.

Установкою цін на золото з початку двадцятого століття займається лондонська біржа. Ціну визначає велику кількість факторів, таких як, стабільність в політиці і в економіці, який попит на даний метал і багато інших. Для довідки, одиницею виміру вартості золота в усьому світі служить долар за 31,1 грам металу (унція).

Прогнози щодо курсу золота дають незалежні експерти та аналітики, а також міжнародні банки.

Так, багато міжнародних банків дають песимістичні прогнози на початок 2016 року, з перспективою вирівнювання курсу до кінця 2016 року. Є думка, що за весь період 2106 року золото так і не вийде на рівень 2015 року.
Впевненість аналітиків в падінні цін на золото зросла на тлі очікуваного зниження темпів інфляції і дефляційного впливу падаючих цін на енергоносії, а також зміцнення долара у всьому світі.

За прогнозами одного з французьких банків Societe Generale в 2016 році середня ціна на золото буде близько 1000 доларів за унцію, але до кінця року банк прогнозує зниження курсу.

“Ми очікуємо, що ціна на золото складе в середньому 1100 доларів за унцію в четвертому кварталі поточного (2015) року, і ослаблення ціни продовжиться в наступні квартали. Ціна на золото в четвертому кварталі 2016 року становитиме в середньому 955 доларів за унцію », – зазначено в прогнозі аналітиків банку.

У банку вважають, що слабкий фон макроекономіки стане основним негативним фактором, що впливає на курс золота, крім того монетарна політика Сполучених штатів і зміцнення долара забезпечуватимуть стабільне зниження курсу золота в найближчій перспективі.

Ще один не менш великий французький банк Natixis, зазначає, що в 2016 році ціна на золото впаде нижче позначки в 1000 доларів за унцію. На думку банку динаміка підвищення ставок в Америці буде визначати темпи зниження цін на золото, тому прогноз банку на 2016 рік становить в середньому 970 доларів за унцію.

«Я не бачу причин для ослаблення долара США в наступному році. Я вважаю, що долар залишиться активом-притулком, і нема чого інвестувати в золото », – прокоментував прогноз курсу золота експерт Natixis.

Банк Данії ABN Amro опублікував прогноз своїх аналітиків, в якому значиться, що на початку 2016 року ціна на золото впаде нижче 1000 доларів за унцію.

«Ми вважаємо, що інвестори продовжать позбуватися від своїх позицій в найближчі місяці, і нові« низи »цін будуть досягнуті до кінця першого кварталу 2016 року», – наголошується в прогнозі ABN Amro.

У банку також вважають, що слабкі темпи підвищення ставок в Америці не враховані ринками, а також, що зростання прибутковості за державними облігаціями Сполучених штатів стане передумовою до позначки 900 доларів за унцію, а, можливо, навіть нижче. В ABN Amro прогнозують на 2016 рік середню ціну в 950 доларів за унцію. Також в банку зазначають, що на кінець 2016 року курс може бути знижений до 800 доларів за унцію.

Американський інвестиційний банк Goldman Sachs прогнозує на 2016 рік в середньому 1000 доларів за унцію.

Інший інвестиційний банк Америки JP Morgan зробив прогноз в 1100 доларів за унцію.

У той же час один з аналітиків JP Morgan, Джон Бріджес стверджує, що інвесторам в 2016 році потрібно бути готовими зробити покупку акцій золотодобувних компаній.

У британському HSBC очікують коливання цін в проміжку від 1 025 до 1275 доларів за унцію в 2016 році. При цьому середня ціна, як відзначають в банку, за підсумками 2016 року 1205 доларів за унцію.

Німецький Commerzbank прогнозує на 2016 рік середню ціну на золото 1150 доларів за унцію. Варто відзначити, що раніше Commerzbank прогнозував 1250 доларів за унцію в 2016 році.

Також варто відзначити, що Goldman Sachs аналогічно знизив прогноз на 2016 рік з 1200 доларів за унцію до 1089 доларів за унцію.

За словами виконавчого та керуючого директора Pure Gold Jewellers, Карім Мерчант:

Передбачати тренд, значить, робити припущення. І так було завжди. Але з поточною інформацією є передчуття, що золотом ми будемо торгувати за ціною в діапазоні від 900 доларів до 1100 доларів

Один з найбільш песимістичних прогнозів дає Deutsche Bank, який вказує в своєму прогнозі падіння ціни до 785 доларів за унцію золота.

Експерти Australia & New Zealand Banking Group Ltd прогнозують на перший квартал 2016 року відмітку в 1150 доларів за унцію.

Таким чином, більшість банків пророкують в 2016 році зниження курсу золота відносно 2015 року, з можливим зростанням курсу до кінця 2016 року.
Джерела: http://www.segodnya.ua/, http://quote.rbc.ru/, http://investfunds.ua/, http://kp.ua/, http://bin.ua/

 

Напишіть відгук