Як отримати гроші з депозіта

Постановка питання «Як отримати гроші з депозиту?» Не може вважатися коректною, бо в цьому випадку незрозуміло, якого саме типу ваш депозит і яку суму ви хочете зняти. Залежно від цього відповіді на питання можуть бути різними. Проте, раз подібне питання виникає, спробуємо розглянути кілька типових ситуацій, пов’язаних з депозитами і зняттям з них грошей.

Якщо ви ще не зробили внесок, то вам варто уважніше ознайомитися з умовами дострокового зняття грошей з нього в майбутньому. Скажімо, якщо мова йде про строковий вклад, то нарахування відсотків на нього відбувається в кінці терміну зберігання, і якщо клієнт намірився порушити укладений договір і забрати гроші раніше, то нарахування відсотків просто не відбудеться, хоча суму вкладу, доручену на зберігання банку він, звичайно , отримає в цілості й схоронності. Але ніхто не неволить укладати саме строковий договір, є й інші різновиди, які дозволяють нараховувати відсотки щомісяця, а, як наслідок, і знімати гроші з вкладу в будь-який час. Є вклади, що поєднують гідності розрахункового рахунку і депозиту, з яких дуже просто знімати гроші і вносити на рахунок нові, при цьому будуть нараховуватися певні відсотки за те, що ваші гроші знаходяться в банке.

Якщо же внесок зроблений, то ознайомтеся з порадами, які можуть стати в нагоді у вашому випадку.

Незалежно від виду вкладу вам знадобиться паспорт, договір і номер розрахункового рахунку, якщо ви вирішили отримати гроші з депозиту. При цьому піти в банк краще заздалегідь, ще до того, як вам знадобляться гроші. Тому що зняти в той же день ви зможете не з усякого вкладу.

Вам доведеться написати заяву про те, що ви бажаєте достроково отримати ту чи іншу частину вкладу, або вклад цілком. Заява пишеться в двох примірниках. Майте на увазі, що при порушеннях термінів строкового вкладу банк, який в цьому випадку несподівано втрачає частину своїх активів (адже ваші гроші давалися комусь в кредит), може знизити відсотки як за що залишився до закінчення терміну період, так і зовсім не платити відсотків за вкладом. Якщо ж ви терпляче дочекалися закінчення терміну, на який укладали договір, то ніякої заяви від вас не буде потрібно, достатньо просто прийти з вже перераховуються вище документами і забрати все, що вам належить за договором, крім ваших грошей. До речі, в деяких банках прийнята така практика: якщо людина в точний термін завершення договору не приходить в банк за грошима, то термін договору автоматично продовжується. Природно, якщо вам це не потрібно, то ви можете забрати їх в будь-який момент і ніхто не зніме з вас відсотки, нараховані за попереднім договором. Зняття великих сум (а великий для банку є сума, що перевищує поріг в двісті тисяч рублів) має передувати повідомленням банку про ваш намір. Тобто, ви повинні заздалегідь прийти в банк і написати заяву, причому в цій заяві ви не тільки повідомте банку суму, яку бажаєте забрати, але і номінал купюр, в яких будете забирати своє майно.

Уточнюйте, скільки вам доведеться чекати. Ми зі свого боку можемо сказати, що між заявою і отриманням суми може пройти тиждень (максимум).

2 comments

Напишіть відгук