Кредит онлайн на карту цілодобово: як вибрати найкращі умови та як отримати позику?

Невеликі фінансові компанії в минулому році здійснили ривок і в 5 разів збільшили обсяги кредитування населення. Небанківський ринок видав в 2017-м 26,9 млрд грн. кредитів – це 20% кредитного портфеля фізосіб всієї банківської системи.

У чому секрет успіху? Мікрофінансові установи залучають клієнтів гнучкістю:

  • Вони менш вимогливі;
  • Їх більше;
  • Вони швидше приймають рішення про видачу кредиту.

Багато фінкомпанії пішли ще далі, дозволяючи позичальникам оформляти кредит онлайн через свої веб-сайти або різні платформи-агрегатори (огляд на РБК Україна). Що це за послуга?

Кредит онлайн на картку без відмови

Послуга полягає в тому, що клієнт подає через інтернет не тільки заявку на оформлення позики, але і безпосередньо отримує кредит онлайн не виходячи з дому. Відвідувати відділення банку або офіс мікрофінансової компанії немає необхідності – всі дані клієнт вводить через інтерфейс сайту, договір скріплюється електронним підписом. На розгляд абсолютно нової заявки у фінкомпаній зазвичай йде менше години, постійні клієнти отримують рішення ще швидше.

Надходить кредит онлайн на карту банку. Зазвичай кредитори працюють з картами всіх українських банків. З боку банків угода оформляється як звичайний p2p- або b2p-переказ з карти або рахунку фінкомпанії на карту фізособи.

Хто видає онлайн-кредити

Кредитуванням фізосіб в Україні займаються банки, фінансові компанії, ломбарди і кредитні спілки. З онлайн-кредитами працюють тільки окремі фінансові компанії. Деякі учасники ринку під вивіскою «кредит онлайн» пропонують клієнтам залишити онлайн-заявку у себе на сайті, але для отримання грошей клієнтам все одно доведеться йти до відділення банку або офісу фінкомпанії.

У випадку з банками отримати онлайн-кредит можна (як стандартним поповненням карти, так і віддаленим розширенням кредитного ліміту), але для цього потрібно бути чинним клієнтом конкретної фінустанови. А це майже завжди означає візит до відділення. Виняткові випадки – дистанційна ідентифікація і кур’єрська доставка банківської карти. Якщо гроші потрібні терміново – це не варіант.

Мікрофінансові організації (МФО) надають таку можливість. Правда, сума по такій позиці буде невелика – в межах 5000 гривень для нових клієнтів і до 35 000 гривень для постійних користувачів мікропозик. Є обмеження і щодо термінів. Швидкий кредит онлайн можна отримати не більше ніж на 45 днів. Більшість МФО видає всього на місяць.

 

% по кредиту 1-й Кредит/ Наступний Термін Розгляд заявки
0,01%* до 3 500 | до 15 000 1—30 днів 4-8 хвилин
0,01%* до 5 000 | до 15 000 3—30 днів 15-30 хвилин
без %! до 3 000 | до 10 000 1—30 днів 2-5 хвилин
0,01%* до 3 000 | до 30 000 1—35 днів 3-10 хвилин
0,01%* до 3 000 5—30 днів 5-7 хвилин
0,01%* до 3 000 | до 15 000 1—30 днів 5-20 хвилин
позика під 0 %* до 10 000 | до 15 000 7—30 днів 5-7 хвилин
0,01%* до 3 000 5—30 днів 15 хвилин
кредит під 0 %* до 10 000 1—27 днів 3-5 хвилин
0,01%* до 7 000 1—16 днів 15 хвилин

Як оформити кредит онлайн у Львові чи у будь якій точці України?

Умови у більшості фінкомпаній типові: щоб оформити кредит новому клієнтові потрібно ввести свої дані (ключові – номер телефону та ідентифікаційний код) та вказати номер карти, на яку будуть відправлені гроші. Деякі кредитори можуть попросити скан-копію ІПН і / або фотографію клієнта з паспортом в руках.

Банківську карту часто також просять підтвердити: для цього потрібно здійснити платіж 1 гривню, яка повернеться на рахунок після верифікації карти. Важливо! Ніколи не надсилайте і не повідомляйте пін-код або будь-які смс-паролі. Такими даними цікавляться шахраї!

«Карта повинна бути на ваше ім’я»

Оформити кредит онлайн на картку в більшості випадків можуть тільки повнолітні громадяни України. Іноді фінкомпанії обмежують верхній поріг віку для потенційного клієнта: як правило, це 75-80 років.

З введенням інформації відбувається і реєстрація на сайті кредитора. Через вже існуючий акаунт залучати подальші позики буде простіше і швидше.

Багато організацій заявляють, що розгляд заявки займає у них до 15 хвилин, але це не завжди так – в деяких випадках перша ідентифікація клієнта може тривати до декількох годин, оскільки компанія аналізує кредитну історію потенційного позичальника, перевіряє зазначену їм інформацію.

Важливо, щоб карта, на яку повинні надійти гроші, була оформлена саме на отримувача кредиту – рахунок родичів або знайомих не підійде. Зарахування зазвичай проходить швидко – протягом декількох хвилин після того, як заявка буде схвалена.

Чи можна оформити кредит онлайн цілодобово? Не завжди. Деякі компанії беруть і обробляють заявки 24/7, інші МФО цілодобово працюють тільки з заявками, але гроші видають, наприклад, з 8 до 21 годин.

Як вибрати онлайн-кредитора

Пропозицій на ринку досить багато – для вибору варіантів досить ввести в пошуковику запит на зразок «кредит онлайн на карту не виходячи з дому» або скористатися сервісами порівняння організацій, в яких можна отримати кредит онлайн. І перший, і другий варіант швидше за все не дадуть повної картини ринку, але допоможуть зорієнтуватися хоча б в найактивніших і стабільних його учасників.

Універсальних критеріїв вибору фінкомпанії немає. Важливо переконатися, наскільки давно вона працює на цьому ринку (коли отримала ліцензію Нацкомфінпослуг), прочитати умови співпраці, подивитися типову форму договору. Всі ці документи законослухняна фірма повинна публікувати у себе на сайті.

«Бережіть свої персональні дані»

Ще один важливий пункт – рівень захисту самого веб-ресурсу фінкомпанії: адрес-сайту в браузері повинен починатися з абревіатури https (а не стандартної http). Протокол https означає, що особиста інформація клієнта буде передана власнику сайту в зашифрованому вигляді, що принципово важливо для серйозних кредитних установ, що працюють з даними.

Скільки це коштує?

Кредитні послуги мікрофінансових організацій орієнтовані на швидкі позики невеликих сум. Тому процентна ставка у них вказується денна. Зазвичай це 0,5 – 2% в день. У рік набігає до 730% річних. У порівнянні з цим показником, банківські 20-30% річних вже не здаються непідйомними.

Мікропозики виграють за рахунок акційних пропозицій. Часто можна зустріти кредити для нових клієнтів за символічні 0,01% в день. Це дійсно так, і можна скористатися позиковими засобами практично безкоштовно. Правда дію таких акцій поширюється тільки на нових клієнтів. Сума «нульового» кредиту теж обмежена (до 5000 грн.).

«Кредит під 0% можна взяти тільки один раз»

Комісія зазвичай включена в щоденний відсоток, але є компанії, які стягують плату додатково. Про це повинно бути прописано в кредитному договорі.

Як погасити онлайн кредит?

Зазвичай фінкомпанії пропонують кілька варіантів погашення:

  1. Це можна зробити готівкою (через термінали Привату, небанківські платіжні термінали, такі як iPay або EasyPay)
  2. Картою – така опція, як правило, доступна в особистому кабінеті позичальника на сайті кредитора.
  3. Переказом через касу будь-якого банку. Типова мета оплати – поповнення рахунку фінкомпанії в одному з українських банків.

Чи можна повернути кредит раніше терміну?

Мікрофінансові організації нараховують плату за користування кредитом щодня. Чим раніше ви повернете позику, тим меншу суму доведеться заплатити за його використання.

Велика частина фінансових компаній не бере додаткову плату за дострокове погашення позики, але щоб знати напевно, варто уважно вивчити умови кредитування в договорі і на сайті.

Що буде якщо не повернути взяту через інтернет позику вчасно?

Санкції відрізняються в кожної кредитної компанії. Але в цілому боржникам доведеться зіткнутися з наступним:

  • З першого дня прострочення скасовуються акційні тарифи, і плата за позику починає нараховуватися в повній мірі.
  • Одночасно з відсотками за кредит онлайн на карту цілодобово на суму заборгованості нараховується пеня – 2-3% щодня. При цьому сума розраховується складним відсотком.
  • Менеджер компанії буде дзвонити боржникові і його довіреним особам, зазначеним у заявці на кредит, і нагадувати про необхідність сплатити борг і про те, що сума щодня зростає.
  • Справа продається колекторської компанії або подається позов до суду.

Підведемо підсумки

Так чи варто брати позику у МФО? Якщо вам потрібен довгостроковий кредит на велику суму – однозначно ні. Мікрокредити – це рука екстреної фінансової допомоги, можливість «перепозичити до зарплатні». Перед прийняттям рішення важливо оцінити свою здатність розплатитися з кредитором, будь то банк або кредитна організація. Дійсно важливо максимально докладно вивчити всі пункти угоди до укладення угоди.
Це допоможе уникнути непотрібних складнощів всім сторонам.

Напишіть відгук