Як правильно погасити борги по кредиту

Чим простіше вдається отримати гроші, тим важче їх потім віддати. Можливо, якусь роль в цьому і грає легковажність, проте в дійсності борги, які не вимагали         зусиль для того, щоб їх отримати, викликають велику напругу, коли доводиться їх повертати. Розум підказує: критично підходити до ситуації, вирішення якої бачиться у взятті кредиту. Іншими словами, сто разів подумати, перш ніж його брати. І відмовлятися, якщо є ймовірність, що ви виживете без нього. Тому що борги по кредиту норовлять обрости боргами по боргах, коли позичальник виявляється не в змозі погасити заборгованість.

Отже, що потрібно зробити, якщо кредит вже узятий і треба правильно погасити борги по кредиту? Платити вчасно, не вносити авансів, якщо банк не схвалює подібні штуки, в загальному, триматися рівно. А коли з’явиться можливість достроково погасити частину або весь кредит – зробити це без докорів сумління (бо цим ви позбавите банк прибутку у вигляді відсотків, які він отримав би, погашай ви заборгованість протягом повного терміну за договором).

Що стосується дострокового погашення, то вже ніхто давно не говорить про штрафи, але все ще залишилися мораторій, які означають, що при укладенні договору ви погодилися з тим, що вам буде протягом декількох перших місяців після дачі кредиту відмовлено в можливості дострокового погашення. Ця міра вимушена – вона дозволяє банкам зістригти хоча б мінімум прибутку з кредиту. Тривалість мораторію варіюється від кварталу до півріччя. У разі іпотечного кредиту це буде півріччя. Крім того, дострокове погашення частини кредиту може теж мати свої обмеження. Вони стосуються мінімальної суми дострокового погашення. Тобто, як уже говорилося, аванси банки приймати не люблять. Сприймають їх гостро – як спробу з вашого боку скосити термін кредиту. Тому мінімальна сума дострокового погашення частини кредиту може бути досить високою, щоб відлякати тих, хто думав повертати кредит нерівномірними частками.

До речі, один із способів погасити борги по кредиту іпотечному – це скористатися материнським капіталом. В принципі, це ж на ваш розсуд залишено – купите ви квартиру на ці гроші або дасте дитині освіту. Сертифікат приймається в якості сплати частини або всього боргу, що залишився за іпотечним кредитом. Якщо мова йде про частину, вам чекає реорганізація або реструктуризація боргу. Що не означає нічого страшного – просто призначення нового графіка щомісячних платежів на той борг, що залишився.

Також можливе погашення кредиту за допомогою перекредитування, яке ще називається рефінансуванням. Ви можете скосити кілька відсотків, якщо дозволите іншому банку достроково погасити ваш борг перед вашим першим кредитором і зробити вас своїм клієнтом, якому ви будете повинні стільки, скільки не встигли доплатити, але за більш низькою відсотковою ставкою. Це спосіб погашення кредиту найбільш вигідний в випадках великих кредитів, де навіть частки відсотка виявляються великими сумами.

 

Напишіть відгук