Купівля житла на вторинному ринку нерухомості

Придбання квартири або будь-якого іншого об’єкта житлової нерухомості є досить дорогий проект, тому його реалізація вимагатиме від вас максимальної кількості сил і уваги. Дане правило є особливо актуальним при покупці власного житла на вторинному ринку нерухомості.

На сьогоднішній день на ринку вторинного житла існує великий вибір самих різних житлових об’єктів, від невеликих за розміром і недорогих за ціною квартир до по-справжньому розкішних апартаментів. Однак вартість будь-якої квартири розташованої в уже збудованому житловому об’єкті буде як мінімум на 10-15% вище, ніж розцінки на квартири з ідентичними показниками, але придбані в процесі зведення житлової нерухомості. Але одним з найбільш значних плюсів покупки житла на вторинному ринку нерухомості є можливість негайного заселення в придбану квартиру.

При покупці житла не вторинному ринку нерухомості необхідно звернути особливу увагу на вік даного житлового об’єкта та його стан. Часом добре виконаний косметичний ремонт квартири може приховувати під собою величезну кількість досить неприємних сюрпризів, таких як згнилі труби, тріщини на стінах і багато іншого.

Крім цього необхідно обов’язково звірити вже існуючу планування квартири, з тієї, яка вказана в документах на даний житловий об’єкт. Якщо в квартирі проводилася якась незаконне перепланування житлового простору, це може спричинити за собою непередбачені витрати для її нових власників.

Але найбільш важливим момент, якому необхідно приділити велику увагу при покупці житла на вторинному ринку нерухомості є перевірка так званої «юридичної чистоти» квартири. Для цього необхідно дізнатися, як часто дана квартира продавалася новим власникам, і які існували на те причини. Якщо в ході ретельної перевірки в історії квартири було виявлено наявність будь-яких сумнівних угод від придбання даної житлової нерухомості найкраще утриматися.

Купуючи житло на вторинному ринку нерухомості, обов’язково найуважнішим чином вивчіть домову книгу і перевірте, чи всі колишні мешканці цієї квартири виписані з неї на даний момент. Постарайтеся також дізнатися чи існує можливість того що на дану нерухомість можуть претендувати будь-які невраховані особи, наприклад неповнолітні діти не зазначені в паспорті батьків або недієздатні громадяни. Якщо ви не приділите достатню кількість уваги цього непростого питання, в кінцевому підсумку ви ризикуєте залишитися не тільки без нового житла і але і втратити при цьому всі свої заощадження.

Напишіть відгук