Маніпуляції покупцями за допомогою акцій і розпродажів

Вирушаючи в магазин за одягом, ніколи не знаєш який товар тобі попадеться. Найчастіше буває, що ми купуємо щось по акції за півціни, а прийшовши додому, розуміємо, що ця річ нам абсолютно не потрібна. Ми не можемо втриматися, і витрачаємо гроші. На це і розраховують ті, хто цю акцію придумав. До речі, зовсім не факт, що купуючи по акції, ми реально економимо. Цікаво чому?

Акції, розпродажі, ліквідації та обмежена серія – ці слова викликають у нас ажіотаж, і товар з такою позначкою хочеться негайно купити. Фахівці з реклами стверджують, що це самий простий і ефективний спосіб маніпулювати покупцями. Нам здається, що тільки зараз і більше ніколи в житті не буде такої можливості купити ту чи іншу річ. Але подібні пропозиції тільки здаються вигідними, а насправді змушують нас витрачати гроші на абсолютно непотрібні речі. Присвяченому досить лише поглянути на бирку з перекресленою ціною, і йому стає зрозуміло, що чергова акція – це замаскований обман. «Купіть одну річ і отримаєте другу зі знижкою» – подібними оголошеннями рясніють вітрини багатьох магазинів. У чому тут підступ? Все дуже просто, в таких акціях, як правило, беруть участь товари, які не користуються попитом. І якби не знижка, ми, швидше за все, пройшли б повз них. Речі, які лежать в легкому безладді, як правило, викликають у покупців підвищений інтерес. Ми думаємо, що такий товар активно розкуповують, а значить він хорошої якості. Цю психологічну особливість продавці успішно використовують в своїх цілях. Вони спеціально розкладають продукцію так, немов її хтось чіпав, і вона здається нам більш привабливою. Той же ефект на покупців надають і неокругленние ціни. Також варто додати, що багато товарів постачаються з-за кордону, причому дешево. Наприклад можна порекомендувати доставку з Китаю, як одну з найбільш вигідних як за ціною, так і за якістю товару

Щоб не бути обдуреним на розпродажах, важливо пам’ятати, що жоден магазин ніколи і ні за яких обставин не буде працювати собі в збиток. А значить, кожна акція ретельно продумана і приносить її організаторам прибуток.

Напишіть відгук