НБУ вимагає перегляду органів управління в банках

Перегляд органів управління в банках

Національний банк хоче отримати право вимагати від акціонерів і наглядової ради перегляду складу органів корпоративного управління в банках.

“Реформа корпоративного управління, яку ми хочемо провести, полягає в тому, що ми не будемо розглядати кожного управлінця як окрема особа, але будемо дивитися на те, як вони працювали у взаємодії. Ми будемо дивитися на органи управління в цілому”, – зазначив в.о. .про. директора департаменту реєстраційних питань і ліцензування Олександр Бевз.

За словами Бевза, у окремих людей в системі може бути все в порядку з утворенням, кваліфікацією, репутацією, але разом ці люди можуть бути неефективні, і це може позначитися на роботі банку.

“Ми будемо просити парламент внести підготовлені нами зміни в закон про банки, які через кілька тижнів ми випустимо на обговорення, – пояснює Бевз. – Там ми просимо надати НБУ право при виявленні неефективного корпоративного управління вимагати від акціонерів і наглядової ради переглянути склад органів управління в цілому , незважаючи на те, що окремі люди можуть відповідати формальним вимогам “.

Напишіть відгук