НБУ запропонував поправки

Валерія ГОНТАРЄВА

Національний банк України має намір навесні запропонувати поправки в законодавство, що спрощують процедуру реорганізації банків і прискорюють її терміни до трьох місяців для виконання банками вимог щодо докапіталізації, повідомила заступник голови НБУ Катерина Рожкова на прес-брифінгу в п’ятницю.

“Ми маємо намір навесні запропонувати поправки в закон і сподіваємося на підтримку Верховної Ради. Йдеться про регуляторну реорганізації банків для виконання норм по капіталізації. Ці зміни будуть спрямовані на спрощення процедури реорганізації, злиття банків, яка повинна займати не більше трьох місяців, тоді як зараз на неї йде від дев’яти місяців і більше “, – сказала Рожкова.

Крім того, за її словами, необхідно спрощення процедури самоліквідації, щоб надати банкам, які не зможуть виконати регуляторні вимоги щодо капіталу, можливість виходу з ринку.

Рожкова зазначила, що рішення про прискорення темпів нарощування банками мінімального капіталу було прийнято для якнайшвидшого відновлення довіри до банківської системи на ринку, що дозволить повернути гроші населення в банки.

“На сьогоднішній день у нас 114 банків, при цьому останні 54 банки пройдуть діагностику тільки в 2017 році. Але ми б хотіли, щоб банківська система почала працювати вже з другої половини 2016 року”, – пояснила вона.

У свою чергу в.о. директора департаменту реєстраційних питань і ліцензування НБУ Олександр Бевз зазначив, що в злиття банків можливо лише за умови прозорої структури власності, при цьому візит інвестора в процесі злиття не передбачений.

Напишіть відгук