Проблемні банки України отримали доступ до кредитів НБУ

Проблемні банки

Нацбанк зняв обмеження по кредитах рефінансування
Національний банк України (НБУ) надав доступ до операцій з підтримки ліквідності банкам, віднесеним до категорії проблемних. Мова про це йде в постанові НБУ №83, вступає в силу сьогодні, 17 лютого, повідомляє прес-служба НБУ.

Також Нацбанк розширив можливості банків для отримання коштів за кредитами на підтримку ліквідності, скасувавши обмеження на рівні не більше 50% регулятивного капіталу банку і не більше 50% обсягу коштів, пропонованих на тендер з підтримання ліквідності.

“До цих пір банки мали можливість отримати у НБУ кошти за кредитами рефінансування та операціями прямого репо в розмірі не більше 50% розміру регулятивного капіталу банку і не більше 50% обсягу коштів, що надаються на тендер з підтримання ліквідності банків. Тепер ця вимога скасовано. Таким чином, отримання банками ресурсів за цими операціями будуть обмежуватися тільки наявними забезпеченням (ОВДП, депозитні сертифікати, валюта) і максимальною сумою тендерів “, – відзначили в НБУ.

Рефінансування (refinancing) – це операції з надання банкам кредитів у встановленому Національним банком порядку. Основна мета такого кредитування – регулювання ліквідності банків.

Національний банк України використовує такі кредити рефінансування:

  1. постійно діюча лінія рефінансування для надання банкам кредитів овернайт;
  2. кредити рефінансування строком до 90 днів.

Напишіть відгук