Прогноз курса долара на 2016р.

dollarЗа даними міністерства фінансів України, державний бюджет країни сформований, орієнтуючись на курс гривні 24,1 гривень за один долар на початку 20016 року і 24,4 гривні за один долар на кінець 2016 року. Очікування курсу будуються на оновленій програмі розширеного фінансування Міжнародного валютного фонду для України, згідно з якою курс гривні до долара на кінець 2016 року очікується саме 24,4 гривні за один долар. Варто зазначити, що початковий варіант прогнозу, опублікований в березні 2015 року, не виправдався. Згідно з прогнозом курс гривні до долара на кінець 2016 року повинен був скласти 22,7 гривень за один долар.

Щодо оприлюдненого прогнозного курсу, закладеного в проекті державного бюджету України, висловилося ряд експертів.

Так, професор кафедри фінансів Національного університету “Києво-Могилянська Академія” Олександр Мертенс прокоментував прогнози Міністерства фінансів України.

«Закладено курс практично на сьогоднішньому рівні, говорить про впевненість уряду і НБУ. Але те, що курс оголошено, ще не означає, що його хтось обіцяє », – заявив Мартенс.«У нас немає фіксованого курсу, курс у нас ринковий, і цей оголошений курс – просто прогноз уряду. При цьому багато статей бюджету прив’язані до долара, наприклад, покупка газу », – продовжив професор.

З приводу можливих ризиків, щодо прогнозного курсу валют, Олександр Мартенс повідомив:

«Уже нас життя навчило не один раз, що валютні ризики є, вони нікуди не діваються, а це означає, що плани і прогнози можуть не збутися, можна орієнтуватися на цей прогнозний курс, але не потрібно забувати, що це не гарантія, що є ризики, які можуть серйозно посунути цей курс ».

Оголошений Мінфіном курс на 2016 рік прокоментував колишній прем’єр-міністр, президент Всеукраїнського союзу промисловців і підприємців Анатолій Кінах. На його думку, зберегти курс, заявлений Мінфіном дуже важливо для економіки України, проте це буде можливо тільки при дотриманні деяких умов, а саме поліпшити доступ до кредитних ресурсів і знизити темпи падіння експорту.

Екс-міністр економіки Віктор Суслов, в свою чергу, вважає, що:

«Курс гривні на рівні 24 гривні за один долар вже досягнуто, тому малоймовірно, що Національний банк зможе утримати його в межах 24,1 – 24,4 гривні за один долар протягом наступного року “.

Також Суслов звернув увагу на кризу в банківській сфері:

« Очікуване банкрутство п’ятдесяти банків в 2016 році призведе до відтоку коштів з банківської системи, що підвищить попит на валюту і зробить вкрай негативний вплив на курс гривні ».

Крім цього екс єр-міністр економіки наголосив, що на даний момент курс гривні утримується за рахунок кредитних коштів, отриманих від Міжнародного валютного фонду, але чи отримає Україна наступні транші поки точно не відомо.

Щодо подальшої співпраці України і Міжнародного валютного фонду висловився представник МВФ в Україні Жером Ваше:

“Ризик полягає в тому, що може бути прийнятий бюджет, який не відповідає цілям програми Міжнародного валютного фонду і в якому буде закладено політика, яку ми не підтримуємо”.

Якщо співпраця з Міжнародним валютним фондом буде призупинено, гривню чекає падіння до 40 гривень за один долар, про це заявив Віктор Суслов.

Свій прогноз щодо курсу гривні висловив директор Центру соціально-економічних досліджень «CASE Україна» Дмитро Боярчук. Він вважає, що середній курс за рік 24,1грівен за один долар адекватний показник, але на кінець наступного року очікується 27 гривень за один долар.

У свою чергу Міністерство економічного розвитку і торгівлі України оприлюднило свій прогноз, згідно з яким, у 2016 році середній курс гривні буде на рівні 25,37 гривень за один долар. Мінімальний показник курсу складе 22,25 гривень за один долар, а максимальний – 29,00. Крім цього в Міністерстві припускають, що долар в наступному році може подорожчати і до 32 гривень за один долар.

Джерела: http://minprom.ua/, http://rian.com.ua/analytics/20150909/373383781.html, http://ru.tsn.ua/

Напишіть відгук