Кредитна історія та як її покращити

кредит з поганою кредитною історією

Кредитна історія – це інформація про платника, в якій зазначається як громадянин виконував обов’язки, котрі прописані у договорі. Вся інформація зберігається у УБКІ та використовується для оцінки надійности людини перед кредитними організаціями. Перш, ніж взяти кредит з поганою кредитною історією, варто спершу розібратися, як її можна покращити.

Види кредитних історій

На сьогодняшній день виділяють три варіанта:

 • хороша або позитивна історія;
 • погана або негативна історія;
 • чиста.

Чиста історія буває у тому випадку, коли громадянин жодного разу не користувався кредитними коштами.

Якщо вірити актуальним даним з сайту Українського бюро кредитних історій, то в Україні понад 7,6 мільонів громадян мають погану кредитну істроію.

Перевірка кредитної історії

Можливість отримати кредит мають не всі, бо на це впливають такі фактори: вік, довідки з роботи, сума. Вагомим фактором при отриманні кредита є – кредитна історія позичальника.

Але, якщо з віком і сумами все зрозуміло, то кредитна історія часто викликає питання.

Отримати інформацію про свою кредитну історію насправді просто.

Є декілька варіантів перевірити свою кредитну історію:

 • Бюро кредитних історій (УБКІ)

Можна відправити заяву на поштову адресу УБКІ, або скористатися послугою онлайн (детальніше ознайомлюйтесь  на сайті ubki.ua)

 • Термінал ПриватБанку або в інтернет-банку Приват24.

Перейшовши на пункт банківські операції в терміналі або мої рахунки / кредитний рейтинг в інтернет-банку.

 • Мобільні додатки.

Такі мобільні додатки: «Кредитні історії» та Sender встановлюєте на свій телефон і за допомогою них перевіряєте свою кредитну історію.

Як отримати кредит з поганою кредитною історією

Отримати кредит, навіть якщо у вас погана кредитна історією можливо в мікрофінансових компаніях.

 1. Обираєте МФО
 2. Реєструєтесь на сайті мікрофінансової організації
 3. Заповнюєте необхідні анкети
 4. Протягом години отримуєте гроші на карту

Взяти кредит з поганою кредитною історією можливо строком на 30 днів, але є винятки, де можна отримати кредит строком до 3х місяців. Єдине, що сума кредитування для позичальників які звернулися в перше не буде великою.

Як покращити свою кредитну історію?

На сьогодняшній день досвідчені кредитні позичальники виробили свою стратегію покращення КІ. Ідея полягає в кредитуванні в мікрофинансових організаціях, бо банків, які кредитують с поганою кредитною історією не існіє.

Так, є можливість взяти мікрокредит у будь-якій небанківській огранізаціЇ, наприклад МФО. Це має бути саме небанківська установа. Так позичальник може отримати невилику суму на короткий термін. Це можуть бути високі відсотки, а може бути під 0% як новий клієнт у МФО. Наприклад, взяти 1500 гривень на 10 днів. Рекомендується погасити позику у срок та навіть на декілька днів раніше, нід зазначено у договорі.

Після того, як перша позика закрита потрібно зробити ще один крок – взяти другу позику, трохи більшу, ніж попередня. Слід зазначити, що рекомендується брати займ в тій же установі, що використовували вперше. Для прикладу, ця сума може буди 2500 гривень. Для того, щоб сберегти кошти на відсотках треба використовувати промокоди, якщо вони доступні.

Зазвичай ціх двох кроків достатньо для покращення своєї кредитної історії, але недостатньо для отримання великої суми. Зверніться до фінансової установи (банк) для отримання споживчого кредиту. Банки частіше задовільняють споживчі позики, ніж готівкові. Так позичальник може отримати бажаний товар, та не звертатися в банк за готівкою.

Тільки після того, як ви вчасно повернули всі ці позики можете претендувати на більш великі суми.

Підводячи підсумок можна сказати, що для покращення кредитної історії треба:

 • вчасно погашати отримані позики;
 • користуватися і банківськими, і мікрофінансовими огранізаціями.

Напишіть відгук