Як правильно виписати чек

Що таке чек, напевно, не потребує пояснення. Але якщо ви все знаєте про чек, то повинні знати і про те, що помилки при виписуванні чека вкрай небажані, тому що чекова книжка належить до документів суворої звітності. Крім того, існують певні правила, покликані зменшити ймовірність зловживань і шахрайства, пов’язаних з цим видом управління банківським рахунком. Володіючи юридичну силу, чек не може заповнюватися як і чим завгодно, потрібно вміти правильно виписати чек.

Користуйтеся кульковою ручкою з пастою синього або фіолетового кольору. Міняти ручку в процесі заповнення забороняється. Пишіть без помарок. Перш ніж починати заповнювати документ, упевніться, що всі необхідні реквізити у вас під рукою.

Ви повинні були помітити, що чеки заповнюються з обох сторін (тільки в кіно це відбувається інакше). Почнемо з лицьового боку. Ліва сторона чека є корінець, а значить, залишається у власника чекової книжки. Корінець заповнюється сумою, на яку виписується чек. Тут ви її записуєте цифрами. У тому випадку, якщо наданого для заповнення цієї графи місця виявилося занадто багато, то порожній простір обов’язково потрібно перекреслити косим хрестом. Також на корінці повинні бути проставлена ​​дата, коли гроші за чеком були отримані. Дата заповнюється так: число (цифрами), місяць (прописом), рік (цифрами). Наостанок внесіть в корінець ПІБ одержувача в давальному відмінку (відповідає на питання: Кому?)

Далі по лицьовій стороні ми починаємо заповнювати залишилися поля. По-перше, має вписати найменування організації (втім, це може бути і індивідуальний підприємець), яка є власником даної чекової книжки. Нижче вписуємо номер її (його) розрахункового рахунку. Ще нижче знаходиться місце для суми, яку потрібно вказати цифрами, щоб правильно заповнити чек. Під сумою пишуть місто, слідом ставиться дата в уже описаному форматі.

В поле для реквізитів ви повинні вписати назву, БИК, номер кореспондентського рахунку банку одержувача. Якщо адресатом є фізична особа, то вписуєте його персональні дані знову в давальному відмінку. Причому, щоб ніхто не міг вписати інше прізвище, ви повинні перекреслити порожнє місце, як в попередньому випадку. Нижче вписується сума ще раз, тільки тепер спочатку ви пишете її прописом, потім цифрами, потім закреслюєте порожнє місце, якщо воно залишилося.

Зворотний бік чека призначена для вказівки призначення платежу, а також ще одного зазначення дати, в цьому випадку вам необхідно вказати місяць, за який ви проводите оплату. І знову впишіть суму платежу (цифрами).

Графа «позначки, що засвідчують особу одержувача» служить для заповнення відповідним вмістом. Ви пишете: «паспорт», літери і цифри серії і номера, далі – ким і коли був виданий цей документ.

Розпишіться в потрібних місцях по обидва боки і поставте печатку (її ставлять тільки на лицьовій стороні чека).

Напишіть відгук